Kwiaciarnia radzi

Jaki bukiet do ślubu?

Suknia, pantofle, fryzura- wszystko już zaplanowane.

Bukiet ślubny typu biedermeier

A wiązanka?

 

Kwiaty są bardzo ważne gdyż wyrażają nasze emocje, są ściśle związane z osobą, dla której są przeznaczone. Przez wiele godzin będą dopełnieniem wizerunku panny młodej i zostaną uwiecznione na pamiątkowych zdjęciach. Najlepiej gdy wybór wiązanki ślubnej poprzedzą rozmowy z florystą, który udzieli profesjonalnych i cennych wskazówek.

We florystyce stosuje się obecnie wiele typów kompozycji  kwiatowych związanych z osobą panny młodej. Najbardziej tradycyjną forma bukietu jest klasyczny biedermeier. Tego typu kształt pasuje niemalże do wszystkich sukien, zwłaszcza tych w stylu romantycznym i bajkowym. Tradycyjny niewielki bukiet ślubny wydaje się być idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy decydują się na wyszukane, zdobne kreacje.

Jednak coraz częściej klienci sięgają do wiązanek spływających (kaskadowych). Wydłużona forma tych bukietów podkreśla kobiecą figurę- wiązanka trzymana na wysokości talii harmonizuje z linią bioder, zaś spływające rośliny podkreślają krój sukni. Przykładem jest tu wiązanka typu wodospad- jej spływająca dłuższa lub krótsza linia z wyraźnie uformowaną kopułą z kwiatów doskonale pasuje do długiej sukni z trenem i długiego welonu.

 Jaki bukiet do ślubu? c.d.

Kilka rad:

- Przy wyborze bukietu ślubnego istotny jest wzrost i postura, kolor włosów i oczu, karnacja oraz rodzaj sukni i biżuteria,

- Drobna, filigranowa osoba powinna mieć  wiązankę małą i delikatną w wyrazie. Wysoka, postawna kobieta- dość dużą wiązankę ślubną, w której znajdują się spore kwiaty.

- Dojrzała i kobieca panna młoda powinna nieść do ślubu wiązankę pełną, o nasyconych kolorach- np. tzw. angielską krople lub w formie łuku.

- Dla młodzieżowego typu urody pasuje wiązanka sprawiająca jakby była ze świeżych, polnych kwiatów.  Paniom pełnym młodzieńczego wdzięku poleciłabym delikatne, jasne kolory- mały ”grzeczny” bukiet typu biedermeier lub kwiatową kulę.

- Kobieta ekstrawagancka jest na ogół wymagająca i pewna siebie. Do ślubu zasugerowałabym jej jakieś niekonwencjonalne rozwiązanie- rzadko spotykane kwiaty wbudowane w eksperymentalne i graficzne formy lub długą wijącą się wiązankę. Ważna jest tutaj ciekawa kolorystyka.

- Kobiety praktyczne będą zadowolone, gdy otrzymają mało zobowiązującą wiązankę z jednobarwnych i niezbyt małych kwiatów. Odpowiedni będzie tu biedermeier i jego przekształcenia.

- Blondynce o jasnej karnacji doradzam bukiet o jasnych kolorach  z ciemniejszymi akcentami. Rudowłosym paniom najlepiej pasują wiązanki o ciepłych kolorach, a w przypadku brunetek i blondynek mamy znacznie większą gamę możliwości.

- Suknia długa, z lekkiego, zwiewnego materiału powinna być podkreślona wiązanką  w kształcie luźnej kropli. Do sukni gładkiej z lejącego się materiału pasuje bardzo przejrzysta struktura bukietu z wyraźnie zaznaczonym przebiegiem linii. Jeśli suknia jest ze sztywnego materiału proponuję wiązankę o formie zdecydowanie zwartej i zamkniętej.

Życzę powodzenia w trafnym wyborze wiązanki ślubnej – Marzena Duda

Bukiety ślubne

Bukiet ślubny dla panny młodej o rudych włosach


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>