Kwiaciarnia radzi

 Jaki bukiet do ślubu?

Kilka rad:

- Przy wyborze bukietu ślubnego istotny jest wzrost i postura, kolor włosów i oczu, karnacja oraz rodzaj sukni i biżuteria,

- Drobna, filigranowa osoba powinna mieć  wiązankę małą i delikatną w wyrazie. Wysoka, postawna kobieta- dość dużą wiązankę ślubną, w której znajdują się spore kwiaty.

- Dojrzała i kobieca panna młoda powinna nieść do ślubu wiązankę pełną, o nasyconych kolorach- np. tzw. angielską krople lub w formie łuku.

- Dla młodzieżowego typu urody pasuje wiązanka sprawiająca jakby była ze świeżych, polnych kwiatów.  Paniom pełnym młodzieńczego wdzięku poleciłabym delikatne, jasne kolory- mały ”grzeczny” bukiet typu biedermeier lub kwiatową kulę.

- Kobieta ekstrawagancka jest na ogół wymagająca i pewna siebie. Do ślubu zasugerowałabym jej jakieś niekonwencjonalne rozwiązanie- rzadko spotykane kwiaty wbudowane w eksperymentalne i graficzne formy lub długą wijącą się wiązankę. Ważna jest tutaj ciekawa kolorystyka.

- Kobiety praktyczne będą zadowolone, gdy otrzymają mało zobowiązującą wiązankę z jednobarwnych i niezbyt małych kwiatów. Odpowiedni będzie tu biedermeier i jego przekształcenia.

- Blondynce o jasnej karnacji doradzam bukiet o jasnych kolorach  z ciemniejszymi akcentami. Rudowłosym paniom najlepiej pasują wiązanki o ciepłych kolorach, a w przypadku brunetek i blondynek mamy znacznie większą gamę możliwości.

- Suknia długa, z lekkiego, zwiewnego materiału powinna być podkreślona wiązanką  w kształcie luźnej kropli. Do sukni gładkiej z lejącego się materiału pasuje bardzo przejrzysta struktura bukietu z wyraźnie zaznaczonym przebiegiem linii. Jeśli suknia jest ze sztywnego materiału proponuję wiązankę o formie zdecydowanie zwartej i zamkniętej.

Życzę powodzenia w trafnym wyborze wiązanki ślubnej – Marzena Duda

Bukiety ślubne

Bukiet ślubny dla panny młodej o rudych włosach


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>